Доступ запрещён

Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Янгын куркынычсызлыгы / Пожарная безопасность

Опубликовано: 20.09.2021

Югары Кибәхуҗа урта мәктәбендә  Саба һәм Теләче муниципаль районнары буенча Эчке эшләр бүлеге өлкән инспектор майор Тимерханов Л.М. укучылар белән очрашты . Очрашу  барышында  укучыларга  янгын  куркынычсызлыгы  кагыйдәләре  белән  таныштырды. Янгын -кеше сәламәтлеге һәм тормышы өчен куркыныч, ул гадәттән тыш хәл. Ә гадәттән тыш хәл вакытында иң мөһиме – югалып калмау,  дөрес эш итү. Шулай ук янгын килеп чыгу сәбәпләре, янгын вакытында  саклану чаралары турында да сөйләде. Хәбәр итү өчен телефон номерларын да искә төшерделәр. Ахырдан укучылар үзләрен кызыксындырган сорауларга җавап алдылар. Очрашу бик кызыклы һәм файдалы булды.

В Верхнекибякозинской СОШ старший инспектор МОНД и ПР по Сабинскому и Тюлячинскому муниципальным районам майор внутренней службы Тимерханов Л. М. встретился с учащимися. В ходе встречи он ознакомил учащихся с правилами пожарной безопасности. Пожар - опасное для здоровья и жизни человека чрезвычайное происшествие. А во время ЧС главное – не растеряться, действовать правильно. Также он рассказал о причинах возникновения пожара, средствах защиты при пожаре. Для оповещения вспомнили номера телефонов. В заключение учащиеся получили ответы на интересующие их вопросы. Встреча была очень интересной и полезной.