Юл йөрү кагыйдәләрен беләсеңме? Знаете ли вы правила дорожного движения?

Опубликовано: 28.04.2021

27 апрель  көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбенең 3 һәм 4 сыйныф укучыларына“ Юл  йөрү кагыйдәләрен беләсеңме?” темасы буенча сыйныф сәгате үткәрелде. Укучылар юл йөрү кагыйдәләре, юлның шартлы билгеләре турында белгәннәрен кабатлау,  машина йөртүче, юл хәрәкәтен көйләүче хезмәткәрләр һөнәре турында күбрәк мәгълүмат алдылар. Юл йөрү кагыйдәләрен һәм юл билгеләрен үзләштерү , укучыларның үзара аралашуларын , дуслык , бердәмлек сыйфатларын яхшырту өчен ахырдан кроссворд чиштеләр. Юлда булган һәрбер кеше  – юлларда сак булырга , юл кагыйдәләрен төгәл үтәргә тиеш.

27 апреля учащимся 3 и 4 классов МБОУ -Верхнекибякозинская СОШ проведен классный час по теме “Знаешь ли ты правила дорожного движения? ". Учащиеся получили больше информации о правилах дорожного движения, об условных знаках дорожного движения, о профессиях водителей, регулировщиков дорожного движения. Для овладения правилами дорожного движения и дорожными знаками , улучшения качества общения , дружбы , сплоченности учащихся в конце решили кроссворд. Каждый , кто находится на дороге, должен соблюдать осторожность на дорогах, четко соблюдать правила дорожного движения.