Татар халкының бөек шагыйре Габдулла Тукайга багышланган бәйрәм/ Праздник посвященный известному татарскому поэту Габдулле Тукаю.

Опубликовано: 26.04.2021

26нче  апрель көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбенең мәктәпкәчә яшьтәгеләр төркемендә татар халкының бөек шагыйре Габдулла Тукайга багышланган бәйрәм булып узды.Атна дәвамында балалар бакчасында рәсемнәр, кул эшләнмәләре,шулай ук шагыйрьнең китаплары кргәзмәләре әзерләнде.Бәйрәмдә балалар Габдулла Тукайның танылган “Бала белән күбәләк”, “Кызыклы шәкерт”, һәм “Кәҗә белән сарык” әсәрләрен сәхнәләштереп күрсәттеләр.Бәйрәмдә авыл китапханәчесе дә катнашты, тәрбияче белән берлектә шагыйрьнең тормыш юлы һәм иҗаты турында сөйләделәр,әкиятләрен,шигырьләрен укыдылар.

26 апреля в дошкольной группе Верхнекибякозинской средней школы прошел праздник, посвященный великому татарскому поэту Габдулле Тукаю. В течение недели в детском саду были организованы выставки рисунков, поделок, а также книг поэта. На празднике дети показали известные произведения Габдуллы Тукая "Бала и бабочка", "Кызыл шакерт" и "коза и овца". Также воспитатели подготовили для детей презентацию о жизни и творчестве поэта.На празднике присутствовала сельская библиотекарь и прочитала детям сказки Габдуллы Тукая.