Где чисто, там и душа радуется!/Чисталык булган җирдә күңел дә сөенә!

Опубликовано: 23.04.2021

Для нашей школы субботник – неотъемлемая часть общешкольной жизни. 23 апреля 2021 г., учащиеся школы и педагоги все вместе вышли на уборку пришкольной территории. Была проведена большая работа по уборке мусора, сухой листвы. Ребята дружно взялись за работу и быстро навели порядок во дворе, на спортивной площадке. Судя по боевому настрою и отличному настроению, ребята были готовы приложить все усилия для того, чтобы территория вокруг родной школы засияла чистотой. Приятно видеть результат своего труда, каждый внес в это дело частичку своего тепла, чистая, ухоженная территория школы радует глаз всех окружающих.

Безнең мәктәп өчен өмәләр -мәктәп тормышының аерылгысыз өлеше. 2021 елның 23 апрелендә мәктәп укучылары һәм педагоглар бергәләп мәктәп яны территориясен җыештырырга чыктылар. Чүп-чар, коры яфракларны җыештыру буенча зур эш башкарылды. Балалар бергәләп эшкә тотындылар һәм ишегалдында, спорт мәйданчыгында тәртип урнаштырдылар. Укучыларның  күтәренке кәефе буенча фикер йөрткәндә, балалар туган мәктәп тирәсендәге территория чисталык белән балксын өчен бөтен көчләрен куярга әзер иделәр. Үз хезмәтеңнең нәтиҗәсен күрү күңелле, бу эшкә һәркем үз җылысының бер өлешен кертте, чиста тирә-юньгә күзләрен сөенә. Гомуми чара, бигрәк тә табигатьне саклау буенча, балалар коллективын берләштереп кенә калмыйча, укучыларда патриотик хисләр, башкарган эшләре, үз мәктәбе өчен горурлык хисе дә тәрбияли.