Соревнования по армрестлингу /Кул көрәше буенча ярыш.

Опубликовано: 19.04.2021

17 апреля в спорткомплексе “Батыр” СШ “Тюлячи” совместно с ДООЦ и МЦ “Олимп” провели открытое Первенство Тюлячинского муниципального района по армрестлингу среди юниоров и юниорок 2004-2006 г.р., мужчин 2003 г.р. и старше на призы Хадиуллина Хакима Канифовича. Всего участвовало 9 команд, 153 спортсмена. Ученики МБОУ-Верхнекибякозинской средней школы заняли призовые места. Хасаншина Зубайда (45кг) -3 место, Газизов Разиль (75кг) -3 место.

17 апрель көнне "Батыр" спорткомплексында "Олимп" балалар-яшүсмерләр спорт үзәге һәм "Олимп" яшьләр үзәге белән берлектә, 2004-2006 елгы яшүсмер егетләр һәм кызлар, 2003 елгы һәм өлкәнрәк ир-егетләр арасында кул көрәше буенча Хадиуллин Хәким Каниф улы призына Теләче муниципаль районы Беренчелеге булып узды. Барлыгы 9 команда, 153 спортчы катнашты. Югары Кибәхуҗа урта мәктәбе укучылары да актив катнашып  призлы урыннар яуладылар. Хасаншина Зөбәйдә (45 кг) -3 урын, Газизов Разил (75 кг) -3 урын.