«О пожаре знаю все и не допущу его» / «Янгын турында барысын да беләм һәм аны булдырмыйм»

Опубликовано: 20.04.2021

20 апреля  в МБОУ - Верхнекибякозинской СОШ Тюлячинского района   проведены классные часы по теме «О пожаре знаю все и не допущу его», целями которого были: пропаганда знаний по вопросам охраны безопасности жизни; познакомить с причинами возникновения пожаров; систематизировать знания учащихся о причинах и последствиях пожара; активизация познавательной и творческой деятельности учащихся; воспитывать чувство самосохранения, формировать умения правильно вести себя в экстремальной ситуации, быстро реагировать на опасность.

20 апрель көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбендә «Янгын турында барысын да беләм һәм аны булдырмыйм» дигән темага сыйныф сәгатьләре үткәрелде, аның максаты: тормыш куркынычсызлыгы мәсьәләләре буенча белемнәрне пропагандалау; янгын чыгу сәбәпләре белән таныштыру; укучыларның янгын сәбәпләре һәм сәбәпләре турында белемнәрен системалаштыру; укучыларның танып-белү һәм иҗади эшчәнлеген активлаштыру; үз-үзеңне саклау хисе тәрбияләү, экстремаль хәлләрдә үзеңне дөрес тоту, куркыныч янаганда каушап калмау.