С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

“ Татар милли ризыклары ” “Национальные блюда”

Опубликовано: 16.04.2021

Татар халкы бик борынгыдан ук аш-су әзерләргә оста булган,тәмле ашлар пешергән. Милли ашларның үзенчәлеге халыкның тормыш рәвешенә бәйле булган. Татар халкы үз милли ашлары белән бик җай һәм бөтен дөньяга үз ризыклары белән мәшһүр. Бер үк төрле ризыклар төрле-төрле рецептлар буенча әзерләнә, үзенчәлекле ризыклар барлыкка килә. 15 апрель көнне  Югары Кибәхуҗа  урта гомумбелем бирү мәктәбенең 5-11  сыйныф укучылары белән   “Милли татар рызыклары” дигән темага әңгәмә үткәрелде. Укучылар кызыклы презентация карадылар, милли ризыклар турында сөйләштеләр,  үзләре белгән яңа рецептлар белән бүлештеләр.

Татарский народ издавна умел готовить вкуснейшие блюда. Специфика национальной кухни зависела от образа жизни населения. Татарский народ славится своей национальной кухней и известен во всем мире своими блюдами. Одни и те же блюда готовятся по разным рецептам, появляются оригинальные блюда. 15 апреля в МБОУ “Верхнекибякозинская СОШ” с учащимися 5-11 классов была проведена беседа на тему "Национальные татарские блюда". Ученики посмотрели интересную презентацию, говорили о национальных блюдах, поделились своими новыми рецептами.