Итоговое сочинение / Йомгаклау иншасы

Опубликовано: 15.04.2021

15 апреля в Верхнекибякозинской средней общеобразовательной школе учащиеся 11 класса написали итоговое сочинение. Итоговое сочинение, успешное написание которого является допуском к ЕГЭ по русскому языку. Ученики писали сочинение 3 часа 55 минут. В этом году утверждены следующие тематические направления сочинений: "Забвению не подлежит", "Я и другие", "Время перемен", "Разговор с собой", "Между прошлым и будущим: портрет моего поколения".

15 апрель көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбендә 11 сыйныф укучылары йомгаклау иншасы яздылар. Йомгаклау иншасы, аның уңышлы язылуы рус теленнән БДИга катнашырга рөхсәт булып тора. Укучылар иншаны 3 сәгать 55 минут яздылар. Быел түбәндәге инша темалары расланды: "Онытылырга тиеш түгел", "Мин һәм башкалар", "Үзгәрешләр вакыты", "Үзең белән сөйләшү", "Үткән белән киләчәк арасында: минем буын портреты".