Знакомство со сказками Габдуллы Тукая/Габдулла Тукайның әкиятләре белән танышу

Опубликовано: 17.04.2021

В целях систематизации, совершенствования знаний учащихся об сказках, развития мыслительных способностей, 16 апреля учащиеся начальных классов Верхнекибякозинской СОШ ознакомились со сказками Габдуллы Тукая “Кәҗә белән сарык”, “Су анасы”, “Шүрәле” Благодаря этому мероприятию у учащихся развились способности к логическому мышлению, совершенствовалась монологическая речь.

Укучыларның әкиятләр турында белемнәрен системалаштыру, камилләштерү, уй-фикерләү сәләтләрен үстерү максатыннан, 16 нчы апрель көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбенең башлангыч сыйныф укучылары Габдулла Тукайның “Кәҗә белән сарык”, “Су анасы”, “Шүрәле” әкиятләре белән таныштылар. Әлеге чара ярдәмендә укучыларның логик фикерләү сәләтләре  үстерелде, монологик сөйләмнәре камилләштерелде.