С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Муса Җәлилне искә алу көне/День памяти Мусы Джалиля

Опубликовано: 15.02.2021

15февраль көнне Югары Кибәхуҗа урта гомумбелем бирү мәктәбендә Герой шагыйрь- Муса Җәлилнең тууына 115 ел тулу уңаеннан, укучылар белән түгәрәк өстәл артында искә алу кичәсе үткәрелде.Укучылар Җәлилнең Маобит дәфтәрләре, шигырь җыентыкларын тагын бер кат барладылар. Сәнгатьле шигырьләр укыдылар. Викторина уздырдылар һәм Муса Җәлилнең биографиясе белән таныштылар.

15 февраля в честь Дня рождения поэта- героя Мусы Джалиля прошел круглый стол с учащимися школы.Учащиеся еще раз посетили Маобитские тетради Джалиля,сборники стихов.Художственно прочитали стихи. Провели викторины и познакомились с его биографией.