С Днем учителя!/ Укытучылар көне белән!

Опубликовано: 03.10.2020

Ежегодно, 5 октября в России отмечают праздник — День Учителя. Эта дата совпадает со всемирным днем учителя. Учитель – одна из самых важных профессий в любом государстве.  Знания – самое ценное на Земле, и тот, кто их несет и передает новым поколениям, выполняет наиважнейшую миссию.

Сегодня в Малокибякозинской основной школе проводилось торжественное мероприятие, посвященное ко Дню Учителя.Учащиеся  поздравили  любимых учителей  с профессиональным праздником и вручили подарки, сделанные своими руками.

Ел саен  5 октябрьдә  Россиядә зур бәйрәм- Укытучылар көне билгеләп үтелә. Бу бәйрәм Халыкара Укытучылар көне белән дә туры килә. Укытучы барлык дәүләтләрдә дә мөһим һөнәр иясе. Белем- Җирдә иң кадерле һәм бәяләп бетергесез хәзинә. Укытучылар белемнәрне буыннан буынга тапшырып изге эш башкаралар.

Бүген  Кече Кибәхуҗа төп мәктәбендә Укытучылар көненә багышланган бәйрәм тантанасы үтте. Укучылар яраткан укытучыларын һөнәри бәйрәмнәре белән котлап, үз куллары белән ясалган истәлекле буләкләрне тапшырдылар.