Игътибарлы булыгыз,балалар!/ «Внимание-дети!»

Опубликовано: 22.09.2020

Юл билгеләре безгә бик күп нәрсә турында сөйли. Кирәк чакта боералар, кирәк чакта кисәтәләр. Аларның һәрберсе һәлакәтләр булмасын өчен куелган. Шуңа күрә һәрбер кеше: әти-әниме, абый-энеме, укытучымы - юлларда бик сак булырга, юл йөрү кагыйдәләрен төгәл үтәргә тиеш. Без дә аларны бик яхшы итеп өйрәнергә, башкаларга да өйрәтергә һәм һәрвакыт үтәргә тиеш. Шул вакытта гына безнең сәламәтлегебезгә куркыныч янамас. Адымнар нык, юллар имин, хәвеф-хәтәрсез булсын!

В рамках Месячника безопасности детей  сегодня классные руководители   проводили различные по форме мероприятия, направленные на предупреждение дорожного травматизма. Ученики участвовали в играх и викторинах на знание правил дорожного движения, сигналов светофора, правил поведения в общественном транспорте и на дороге.