Акция "Внимание, дети!"/ "Игътибар балалар" акциясе

Опубликовано: 04.09.2020

3 нче сентябрь көнне, “Игътибар, балалар!» акциясе кысаларында, Югары Кибәхуҗа  урта мәктәбендә « Юл йөрү кагыйдәләрен бел!” исемле викторина утте. Әлеге акциядә ГБУ “Юл йөрү куркынычсызлыгы” ның Саба районындагы бүлекчәсе җитәкчесе Ягафарова Гузәл Назифовна катнашты. Ул укучылар белән әңгәмә үткәрде. Әңгәмә ахырында укучыларга яктылыккайтаручы наклейкалар таратылды.

3 сентября, в рамках акции «Внимание дети!”,  в Верхнекибякозинской средней общеобразовательной школе была проведена викторина среди учащихся на тему “Знай, правила дорожного движения!”. На этой акции так же приняла участие, начальник отделения в Сабинском районе отдела профилактики ТУ в г. Казани ГБУ “Безопасность дорожного движения”, Ягафарова Гузель Назифовна. Она провела беседу с учениками. В конце беседы раздала всем ученикам светотражающие элементы.