“Экстремизму-Нет!”/ “Экстремизмга-юк!”

Опубликовано: 03.09.2020

Мәктәптә укулар башланды.Балалар иминлеген саклау максатыннан, республикабызда “Балалалар куркынычсызлыгы”, “Экстремизмга-юк!” айлыгы, “Игътибар-балалар!”декадасы бара.Югары Кибәхуҗа урта мәктәбендә дә, бу айлыкларга кушылып, план төзелде һәм шул план нигезендә төрле чаралар үтә. Һәр укучыда яктырткыч элементлар булдырылды, юл йөрү кагыйдәләрен үтәүне максат итеп куелды. Терроризм,экстремизмга каршы профилактика максатыннан сыйныф сәгатьләре үтә. Балалар белән җитәкчеләр катнашында әңгәмәләр уздырыла.

С 2по 30 сентября во всех образовательных учреждениях проходит месячник “Экстремизму-Нет!”. В рамках месячника в Верхнекибякозинской средней общеобразовательной школе запланированы беседы с участием политических деятелей, классные часы по таким темам , как “Беслан забыть нельзя”, “Терроризм- угроза обществу”. Учащимся еще раз напомнили о правилах безопасности на дорогах, при террористической угрозе.