Заготовки к зиме/Кышка кайнатмалар

Опубликовано: 14.08.2020

В настоящее время в МБОУ – Верхнекибякозинская СОШ идет подготовка к зимнему периоду. Уже с пришкольного участка собрано не мало огурцов, кабачков, помидор. Законсервировано около 30 банок овощей, сварено 40 кг. варенья из смородины.

Хәзерге вакытта Югары Кибәхуҗа урта мәктәбендә кышка әзерлек башланды. Мәктәп яны бакчасыннан кыяр, помидор һәм башка яшелчәләр җыябыз.  Утыз банкага якын яшелчәләр тозланды һәм 40 кг. карлыган кайнатмасы әзерләнде.