День космонавтики/ Космонавтика көне

Опубликовано: 12.04.2020

12 апреля   -  Международный день авиации и  космонавтики . Сегодня учитель физики и классный руководитель 6 класса Нигматзянова Х.Н. проводила со своими учениками дистанционный Гагаринский урок, организовала  просмотр видеофильма  с использованием платформ  ZOOM  и ЯКласс со своими учениками. Также использовались материалы  платформы Открытая Школа.

12 апрель- Халыкара авиация һәм космонавтика көне.Кече Кибәхуҗа төп мәктәбенең 6 нчы сыйныфында  дистанцион  “Космос- без ул” дип исемләнгән Гагарин дәресе үтте. Дәрес барышында  физика укытучысы, сыйныф җитәкчесе Нигъмәтҗанова Х.Н.  Zoom, Якласс,” Открытая школа”  платформаларын кулланып видеофильм күрсәтте, укучылар белән әңгәмә үткәрде.