Кошларны яратабыз / Любим птиц

Опубликовано: 23.03.2020

Язны хәбәр итеп, сыерчыклар туган якка кабат кайттылар. Безнең Югары Кибәхуҗа урта мәктәбе укучылары да  кошларның үз туган якларына кайтуларын көтеп алдылар. Алар кайтуга берсеннән - берсе матур сыерчык оялары ясап, иске ояларны да чистартып агачларга элеп куйдылар. Яраткан кошларыбыз ояларга тизрәк килеп  укучыларыбызны шатландырсыннар иде.

Весной скворцы вновь вернулись на родину.  Наши ученики  МБОУ – Верхнекибякозинская СОШ  тоже ждали  возвращения птиц на родину.  По возвращении они сделали  красивейших птичьих гнезд.  Так же не забыли почистить и старые. Пусть птицы придут в гнездо и порадуют учащихся.