Юные «звезды»/ Яшь «йолдызлар»

Опубликовано: 20.03.2020

17-19 марта в районном Доме культуры состоялся зональный тур  Открытого республиканского телевизионного молодежного фестиваля эстрадного искусства«СОЗВЕЗДИЕ - ЙОЛДЫЗЛЫК». На фестивале в номинации «Конферанс»  под руководством учителя Закировой Г.М. участвовали и показали свое мастерство  учащиеся Малокибякозинской основной школы Мухаметзянова А. и Хузина Р.

17-19 март көннәрендә Теләче район мәдәният йортында “Созвездие- Йолдызлык”  республикакүләм ачык телевизион яшьләр эстрада сәнгате фестиваленең зона туры  үтте. Фестивальдә “Конферанс” номинациясендә Кече Кибәхуҗа төп мәктәбе укучылары Мөхәмәтҗанова А. һәм Хуҗина Р. укытучы Закирова Г.М. җитәкчелегендә бик матур чыгыш ясап үзләренең осталыкларын күрсәттеләр.