Профилактика гриппа// Гриппка каршы профилактика

Опубликовано: 18.03.2020

В Верхнекибякозинской школе профилактике гриппа уделяется большое внимание. Фельдшер Миннебаева Р.Д.рассказала ученикам о вирусных заболеваниях и методах профилактики гриппа. Грипп – это острое вирусное заболевание, поражающее дыхательные пути человека. Защититься от гриппа можно несколькими методами. Она рассказала, что самым эффективным методом профилактики гриппа считается соблюдение санитарно-гигиенических норм.

Югары Кибәхуҗа урта мәктәбендә грипп профилактикасына аерым игътибар бирелә. Авыл фельдшеры укучыларга грипптан саклану чаралары турында сөйләде.Аннан саклануның иң ышанычлы юлы – санитар-гигиена нормаларын төгәл үтәү. Эпидемия вакытында кеше күп йөри торган урыннарда йөрмәскә, авырулар белән контактка кермәскә, җиләк-җимешләрне күбрәк ашарга.