Не заставляйте матерей ждать…/Көттермәгез әнкәйләрне...

Опубликовано: 05.03.2020

Сегодня учитель родного языка Малокибякозинской основной школы Закирова Г.М. с учащимися 8 класса проводила читательскую конференцию  «Не заставляйте матерей  ждать …» .  На мероприятии учащиеся обменивались мнениями  о  прочитанных  произведениях  военных лет, брали интервью у  учителей, прочитали отрывки из  произведений знаменитых поэтов и писателей, исполняли песни .

Бүген Кече Кибәхуҗа төп мәктәбе укытучысы Закирова Г.М. 8 сыйныф укучылары белән “Көттермәгез әнкәйләрне” дигән темага китап укучылар конференциясе үткәрде. Укучылар чарада сугыш чоры турында укылган әдәби әсәрләр турында фикер алыштылар, укытучылардан әниләре турында интервью алдылар,  шагыйрь һәм язучыларның әсәрләреннән өзекләр укыдылар, җырлар башкардылар.