Они приближали Победу/Алар Җиңүне якынайттылар

Опубликовано: 03.03.2020

Сегодня  в Малокибякозинской основной школе  в рамках Недели литературы и искусства, учитель ИЗО и музыки Мухамадиева Н.Д.  проводила общешкольное мероприятие, посвященное учителям- фронтовикам и учителям   военных лет. На  мероприятия выступали  учащиеся 7 класса, участвовавшие в поисково- исследовательских работах по сбору материалов об учителях военных лет.

Бүген Кече Кибүхуҗа төп мәктәбендә, әдәбият һәм сәнгать  атналыгы кысаларында, рәсем һәм музыка укытучысы Мөхәмәдиева Н.Д.  Бөек Ватан сугышы чорында мәктәптә укыткан һәм сугышта катнашкан фронтовик укытучыларга багышлап мәктәпкүләм чара үткәрде. Чарада  сугыш чоры укытучылары турында эзләнү эше алып барган 7 сыйныф укучылары да  чыгыш ясады.