Подумай о Родине/ Илең турында уйла

Опубликовано: 04.03.2020

Кече Кибәхуҗа төп мәктәбендә әдәбият һәм сәнгать атналыгы кысаларында Бөек Җиңүнең 75 еллыгына багышланган чаралар дәвам итә. Бүген китапханәче Х.Н.Нигъмәтҗанова  фронтовик- шагыйрь Фатих Кәримгә багышлап “Илең турында уйла...” дип исемләнгән ачык чара үткәрде. Чарада укучылар Ф.Кәримнең патриотик рухта язылган шигырьләрен яттан сөйләделәр.

В Малокибякозинской основной школе ,в рамках Недели литературы и искусства , продолжается проведение мероприятий, посвященных 75 летию Великой Победы. Сегодня библиотекарь Нигматзянова Х.Н. проводила открытое мероприятие “Подумай о Родине...”, посвященное поэту – фронтовику Ф.Кариму. Учащиеся прочитали наизусть  патротические стихи поэта.