Участница VII Всероссийской научно – исследовательской конференции «По следам Алиша»/ VII Бөтенрәссәй фәнни – эзләнү конференциясендә катнашучы

Опубликовано: 29.02.2020

28 февраля ученица 6 класса Верхнекибякозинской средней общеобразовательной школы  Гаязова Г. приняла активное участие в работе VII Всероссийской   научно – практической конференции “По следам Алиша” и стала лауреатом. Ученицу подготовила учитель татарского языка и литературы Афзалова Г.Ж. Поздравляем!

28 февраль көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбенең 6 сыйныф укучысы Гаязова Г. Казан шәһәренең 20енче татар гимназиясендә үткәрелгән   “Алиш эзләреннән” дип исемләнгән VII Бөтенрәссәй фәнни – эзләнү конференциясендә катнашты. Уңышлы чыгыш ясап, лауреат исеменә лаек булды. Укучыны конференциягә татар теле һәм әдәбияты укытучысы Афзалова Г.Җ әзерләде. Котлыйбыз!