Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

“Яктылык кайтаргычлар гомереңне коткарыр”/«Светоотражающие элементы спасут жизнь»

Опубликовано: 08.11.2019

Яктылык кайтаргыч элементлар- фликерлар җәяүле кешене яки велосипедчыны юлларда коткаручылар санала. Киемнәренә яктылык кайтаргычлар беркетелгән кешеләрне автомобиль фарасы яктылыгында 400  м ераклыктан да күреп була. Тәүлекнең караңгы вакытында фликерлар  кеше гомерен саклап калырга бик нык ярдәм итә. Бүген Кече Кибәхуҗа төп мәктәбенең башлангыч сыйныфлар укытучысы Вәлиева М.А. укучылар белән бүгенге көннең иң актуаль темасына-  “Яктылык кайтаргычлар гомереңне коткарыр” дигән темага мәктәп күләмендә чара үткәрде.

Фликер – это светоотражатель, который может спасти пешехода или ребенка на дороге. Пешеход или велосипедист с фликером заметен в свете фар автомобиля с расстояния до 400 м! Ношение фликера снижает риск наезда на пешехода в темное время суток в 6 раз. Фликеры спасают жизнь.

Сегодня учитель начальных классов Малокибякозинской основной школы Валиева М.А. проводила общешкольное мероприятие по теме «Светоотражающие элементы спасут жизнь».