Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Сюжетлы - рольле уеннар/Сюжетно-ролевые игры/

Опубликовано: 19.09.2019

Безнең  бакчада балаларга ботен мөмкинлекләр дә бар,алар шатланып торле профессия кешеләре булып уйныйлар.Мәктәпкәчә яшьтә үк инде балалар үзләренең кем булачаклары турында хыялланалар.Бу хыял баланың чынлап торып узенең булачак эше турында уйлануын аңлатмый әле, күбрәк бу хисне балада аерым бер профессия кешеләре уята.Балага бөтен профессиягә дә кызыксыну уяту зарур, кешене җәмгыятьтәге урын бизәми,ә бөтенләй киресенчә икәнен аңлатырга кирәк.Безнең тирә-ягыбыздагы бөтен әйберләр,предметлар төрле профессия кешеләре тарафыннан эшләнгән .Балага әнисе тарафыннан бирелгән ризык-болай гына килмәгән,ә торле пофессия кешеләренең хезмәте нәтиҗәсе.

Сам Сухомлинский В.А. подчеркивал огромное значение сюжетно-ролевой игры в развитии дошкольника и говорил, что игра – это светлое окошко в мир, искра, которая зажигает в малыше огонек любознательности. Наша задача – создать условия для полноценной деятельности деток с учетом особенностей разных возрастных групп. В нашем  саду созданы все необходимые условия и дети с радостью играют в разные профессии.