Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

"А ну - ка,парни!"/ Ягез әле, егетләр!

Опубликовано: 27.02.2017

Максабаш башлангыч мәктәбе спортзалында Ватанны саклаучылар көне уңаеннан бадментон түгәрәге җитәкчесе Нәҗметдинов Ә. җитәкчелегендә "Ягез әле,егетләр!" бәйгесе уздырылды.Хәрби хезмәтнең җиңелләрдән булмавын һәрберебез белә. Арымас өчен,көчле булырга, курыкмас өчен кыю булырга,төрле ситуацияләрдән чыгу өчен  акыллы да булырга  кирәк әле. Безнең егетләребез  көчле дә,кыю да,акыллы булырга да өйрәнә.  “Ягез әле,егетләр!”бәйгесендә катнашып, Югары Кибәхуҗа урта гомуми белем мәктәбе  егетләре әнә шул сыйфатларын тагын бер тапкыр дәлилләделәр.5-9 сыйныф егетләре , ике командага бүленеп,төрле спорт уеннарында үзара көч сынаштылар. Ярыш бик кискен шартларда барды. Ике команда да беренчелекне бирергә теләмәде. Шулай да, ярыш нәтиҗәләре буенча 29 га 24 исәбе белән “Солдатлар”командасы җиңү яулады. Афәрин,егетләр! Барлык катнашучыларга да күңелле бәйрәм өчен рәхмәт. Егетләр һәркемгә уңай энергия һәм шат елмаюлар бүләк итте.

22 февраля в спортзале Максабашской начальной школе состоялся спортивный праздник  « А ну-ка, парни! », посвящѐнный «Дню защитника Отечества». Целью данных соревнований стало патриотическое воспитание подрастающего поколения, пропаганда занятий спортом, воспитание решительности, смелости, находчивости и коллективизма. Соревнования по спортивной подготовке проходили между учащимися 5-9 классов. Наши парни показали свою ловкость и выносливость выполняя различные эстафеты. В душевной атмосфере прошли эти мероприятия. Хотим пожелать всем мальчикам, папам, дедушкам мирного неба над головой, здоровья, благополучия! С праздником!