Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Сабантуй-2016

Опубликовано: 06.06.2016

4 июнь көнне авылларда,5 июнь көнне Теләчедә халкыбызның милли бәйрәме "Сабантуй-2016" гөрләп үтте. Район сабан туен үткәрүдә Югары Кибәхуҗа урта мәктәбе укытучылары да актив катнашты.Сабантуй — гасырлар буенча нинди генә зилзиләләр булмасын, бик зур, бик тансык, бик шатлыклы, күңелләрне рәхәтләндерә торган милли туй булып, бу көнгә кадәр үзенең әһәмиятен югалтмаган мәдәни байлык.

Любимейший праздник татарского народа Сабантуй - одновременно древний и новый, праздник труда, в котором сливаются воедино красивые обычаи народа, его песни, пляски, обряды. 4 июня  в деревнях, 5 июня в Тюлячах прошел татарский народный праздник "Сабантуй-2016". Учителя Верхнекибякозинской средней школы принимали активное участие в проведении праздника.