Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Чишмә ачу/Открытие родника

Опубликовано: 21.05.2016

20 май көнне  Кече Кибәхуҗа авыл җирлегендә тантаналы вакыйга үтте: Олы Кибәхуҗа авылы янында  чишмә ачылды. Бәйрәмдә Кече Кибәхуҗа төп мәктәбе коллективы актив катнашты. Укучылар милли биюләр, җырлар башкардылар. Чишмә якташыбыз  - Олы Кибәхуҗа авылы тумасы , профессор, фәлсәфә фәннәре докторы, академик  Яхъя  Абдуллин исеме белән аталачак.Бәйрәмгә галимнең укучыларыннан берсе, кызы Фәридә, элеккеге хезмәттәшләре   кунак булып кайткан иде. Чишмә ачуда районыбыз җитәкчесе И.Ф.Зарипов,  Олы Кибәхуҗа авылы аксакаллары, авылдашлар катнашты. Яхъя чишмәсен ачуда Олы Кибәхуҗа авылының тынгысыз  өлкән буын вәкиле Минсүәр абый Исмәгыйлев башлап йөрде. Авыл халкы исеменнән аңа зур рәхмәтләр җиткерелде.

20 мая в деревни Большие Кибя- Кози состоялось торжественное мероприятие- открытие родника.На празднике активно участвовал коллектив Малокибякозинской основной школы. Учащиеся исполняли национальные танцы, песни.Родник будет назван именем нашего земляка- профессора, доктора философских наук, академика Яхъи Абдуллина. На праздник приехали ученики Я.Абдуллина, его дочь Фарида, люди, которые вместе работали со  знаменитым ученым.На открытии родника принимали участие глава администрации района И.Ф.Зарипов, другие руководители, односельчане. Родник Яхъя открылся благодаря инициативе Мисуара Исмагилова. Жители села очень благодарны ему.