Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

На республиканских конференциях/Республикакүләм конференцияләрдә

Опубликовано: 06.04.2016

Кече Кибәхуҗа төп мәктәбе укучылары  һәм укытучылары язгы каникулда  Республика күләмендә үткәрелгән иҗади конкурсларда актив катнаштылар.

9 сыйныф укучысы Гыйлметдинова Ләйлә  (Җитәкчесе- рус теле һәм әдәбияты укытучысы Арсланова И.М)Чаллы шәһәренең 78нче А.С.Пушкин исемендәге лицеенда үткәрелгән  “Пушкин укулары”ачык Руспублика иҗади конкурсында катнашып III дәрәҗә Диплом белән,  7 сыйныф укучысы Рахматуллина Энҗе  Казан шәһәрендә Дәүләт Советы бинасында үткән  халык язучысы, күренекле драматург, җәмәгать  эшлеклесе Туфан Миңнуллин исемендәге укытучылар һәм укучыларның III республика конференциясендә  “Журналистика.”Кызыл тышлы” дәфтәрдән”номинациясендә I дәрәҗә Диплом белән (Җитәкчесе- тарих һәм җәмгыятьбелеме укытучысы- Рахматуллина А.Ә.) бүләкләнделәр. Мәктәп китапханәчесе Нигъмәтҗанова Х.Н. Т.Миңнуллин исемендәге конференциядә “Утырып уйлар уйладым” мәктәп китапханәчеләре номинациясендә лауреат булды.

Бүген Рахматуллина Э. Т.Миңнуллин исемендәге конференциядә катнашуы турында чыгыш ясады, Дәүләт Советы бинасы буенча үткәрелгән экскурсиядән алган тәэсирләре белән уртаклашты.

Учащиеся и учителя  Малокибякозинской основной школы во время весенних каникул участвовали на республиканских творческих конкурсах и конференциях.Гильмутдинова Л. на “Пушкинских чтениях”(Руководитель Арсланова И.М.) в Набережных Челнах награждена Дипломом III степени, Рахматуллина Э. на III республиканской конференции им. Т.Миннуллина (Руководитель- Рахматуллина А.А.) в номинации «Журналистика» награждена Дипломом I степени,на той же конференции библиотекарь Нигматзянова Х.Н. стала лауреатом.

Сегодня Рахматуллина Э. выступала перед учащимися о своем участии на конференции, поделилась впечатлениями от экскурсии, проведенной в здании Государственного Совета РТ.