Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества» Тюлячинского муниципального района РТ

Адрес: 422080, РТ, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Фатыха Хусни, д. 6А
Телефон: +7(843)-602-14-87
E-Mail: sdt_07@mail.ru
Короткое название: МБУДО "ЦДТ" Тюлячинского района
Руководитель: Баева Зиля Рафаилевна

Все новости ЦДТ

"Замечательный вожатый"

Опубликовано: 23.01.2020

23 января  2020года, на базе МБОУ «Тюлячинская СОШ» прошёл муниципальный этап республиканского конкурса отрядных вожатых  «Замечательный вожатый ». В ней участвовали:  Гиниятулллина Диля ( Большемешинская СОШ), Гилазова Танчулпан, (Баландышская  ООШ),  Муртазина Руфия (Ст.Зюринская СОШ), Жаббарова Айгуль (Тюлячинская СОШ),  Халилова Алия  ( Нырсинская  СОШ), Загидуллина Сабина ( Узякская СОШ),Валиуллина Ильзира (Большеметескинская СОШ), Кутдусова Алмазия  (Верхнекибякозинская СОШ). Абсолютным победителем данного конкурса стала Алиуллина Ильзира, из Большеметескинской СОШ.

Балалар оешмалары эшчәнлегенең нәтиҗәсе,  бу өлкәдә эшлләүчеләрнең осталыгыннан тора. Өлкән сыйныф әйдаманнары башлангыч сыйныф укучылары белән эшләгәндә,  лидерлыкны үстерү  мөмкин.

Шушы уңайдан 2020 елның 23 январендә, Теләче урта мәктәбе  базасында  “Иң яхшы әйдаман” бәйгесе узды.  Анда      Гиниятулллина Дилә  ( Олы Мишә урта мәктәбе), Гилазова Таңчулпан (Баландыш төп мәктәбе),  Муртазина Руфия (Иске Җөри урта мәктәбе), Җаббарова Айгөл  (Теләче урта мәктәбе),  Халилова Алия  ( Олы Нырсы  урта мәктәбе ), Загидуллина Сабина ( Узәк урта мәктәбе), Валиуллина Илҗзира(Олы Мәтәскә урта мәктәбе), Кутдусова Алмазия (Югары Кибәхуҗа урта мәктәбе)  әйдәманнары көч  сынаштылар. Олы Мәтәскә  урта мәктәбеннэн Валиуллина Ильзира  Гран-При исеменэ лаек дип табылды.