Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества» Тюлячинского муниципального района РТ

Адрес: 422080, РТ, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Фатыха Хусни, д. 6А
Телефон: +7(843)-602-14-87
E-Mail: sdt_07@mail.ru
Короткое название: МБУДО "ЦДТ" Тюлячинского района
Руководитель: Баева Зиля Рафаилевна

Все новости ЦДТ

Ял да итә беләбез.

Опубликовано: 28.07.2016

Балалар иҗат үзәгендә эшләп килүче "Балкыш " бию түгәрәгенә йөрүче балалар Олы Мәтәскә урта мәктәбендә, 1 июльдән 18 июльгә кадәр  эшләп килгән, "Дружба" хезмәт һәм ял лагеренә бик теләп ял иттеләр. Өстәмә белем бирү  педагогы Нигматзянова Ландыш Илсур кызы кул астында экскурсияләргә  йөрделәр, төрле күңелле чаралар үткәрделәр. Мәктәп каршында эшләнелгән яңа спорт площадкада волейбол һәм баскетбол уйнадылар. Уеннар белән беррәттән укучылар мәктәп бакчасында да бик яхшы эш курсәттеләр, җиләк җимешләр җыйдылар, түтәлләрне чүп үләннәреннән арындырдылар.
Обучающиеся Центра детского творчества объединения «Балкыш», под руководством педагога дополнительного образования  Нигматзяновой Ландыш Ильсуровны, с 1 по 18  июля отдыхали в лагере «Дружба» Большеметескинской СОШ. Совместно с руководителем ходили на экскурсии, проводили различные интересные мероприятия.