• Тюлячинский
  • Школы
  • МБОУ -Большенырсинская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района РТ.\Муниципаль бюджет гомумбелем бирү учреждениесе - Татарстан Республикасы Теләче муниципаль районы Олы Нырсы урта гомумбелем бирү мәктәбе.

Адрес: 422094, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Большие Нырси, ул. Школьная, д. 5
Телефон: +7(843)-605-31-26, +7 952 040-92-82
E-Mail: roo_nirsi@mail.ru,Sbnrs.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ-Большенырсинская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского района РТ
Руководитель: Чернов Петр Александрович

Лыжня малышня./Нәниләр чаңгы юлы

Опубликовано: 20.02.2019

Һәр елны мәктәптә “ Нәниләр чаңгы юлы” оештырыла.Бу көнне укучылар түземсезлек беән көтеп алалар.Чөнки бу уеннарда иң көчле спорт сөючеләр көч сынаша.
Быел бу “ Нәниләр чаңгы юлы” район мәктәпләренең башлангыч сыйныф укучылары катнашында 19 нчы февраль көнне үткәрелде.
Ачылыш тантанасында килгән кунаклар тарафыннан җылы фикерләр әйтелде , командаларга уңышлар теләнде.Бәйрәм флагын күтәрелде. Җыр –биюләр башкарылды. Чаңгы ярышында 11 команда көч сынаштылар.
“ Нәниләр чаңгы юлы”ның йомгаклау өлешендә командаларга урыннар бирелде һәм укучыларның шәхси уңышлары бәяләнеп, грамоталар тапшырылды. Беренче урынга Теләче урта мәктәбе командасы лаек дип табылды һәм күчмә кубок белән бүләкләнде; икенче урында – Баландыш төп мәктәбе һәм өченче урында – Үзәк урта мәктәбе командалары.

Ежегодно в школе организуется соревнование “Лыжня малышня". Этот день ученики ждут с нетерпением.Потому что здесь соревнуются сильнейшие спортсмены.
В этом году ” Лыжня малышня " проводшла 19 февраля с участием учащихся начальных классов.
Гостями церемонии открытия были высказаны теплые пожелания, командам пожелали успехов. Поднят праздничный флаг. Были исполнены песни и танцы. В соревнованиях приняли участие 11 команд.
В заключительной части мероприятия команды были награждены грамотами и ценными призами. Первое место заняла команда Тюлячинской средней школы, второе – Баландышской основной и третье – Узякской средней школы.