• Тюлячинский
  • Школы
  • МБОУ -Большенырсинская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района РТ.\Муниципаль бюджет гомумбелем бирү учреждениесе - Татарстан Республикасы Теләче муниципаль районы Олы Нырсы урта гомумбелем бирү мәктәбе.

Адрес: 422094, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Большие Нырси, ул. Школьная, д. 5
Телефон: +7(843)-605-31-26, +7 952 040-92-82
E-Mail: roo_nirsi@mail.ru,Sbnrs.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ-Большенырсинская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского района РТ
Руководитель: Чернов Петр Александрович

Новости школы./Мәктәп яңалыклары.

Опубликовано: 09.05.2018

8 мая 2018 года в Большенырсинской средней общеобразовательной школе прошел торжественный митинг, посвященный 73-ой годовщине Победы над фашистскими войсками в Великой Отечественной войне. На митинг были приглашены ветераны войны, труженики тыла в годы войны, жители села, учителя, учащиеся и гости. Выступали с докладами глава Большенырсинского сельского поселения, учитель истории школы и представитель Тюлячинского муниципального района. Силами учащихся школы подготовлен монтаж посвященный годам военных действий. В конце митинга к монументу солдата возложили цветы и венки, почтили памятью минутой молчания, тех, кто не вернулся из поля боя.

2018 елның 8-нче май көнне Олы Нырсы урта мәктәбендә Бөек җиңунең 73 еллыгы уңаеннан бәйрәм тантанасы булып утте. Бәйрәмгә сугыш һәм тыл ветераннары, авыл халкы, ветеран укытучылар, укучылар чакырулы иде. Бәйрәмне Олы Нырсы авыл җирлеге башлыгы Гыйниев Р.Г. ачып җибәрде һәм бәйрәм белән котлап чыгыш ясады, мәктәпнең тарих фәне укытучысы Хәлилова Л.Р. катнашучыларга сугыш михнәте китергән зыян, корбаннар турында, хәзерге матур тормыш өчен купме совет сугышчысы вафат булу, аларның батырлыклыры турында тулы, мәгънәле чыгыш ясады, районнан килгән кунак район җитәкчелегенең котлау сәламнәрен җиткерде. Бәйрәм укучыларның җырлары, шигырь, биюләре белән урелеп барды. Бәйрәм тантанасы ахырында мәктәп янынды торган Совет солдаты монументына чәчкәләр кую һәм яу кырында ятып калучы солдатларны искә алу хөрмәтенә бер минутлык тынлык белән тәмамланды.