• Тюлячинский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение - Большеметескинская средняя общеобразовательная школа имени Фатиха Хусни Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422082, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Б. Метески, ул. Школьная, зд. 1
Телефон: +7(843)-605-44-59
E-Mail: roo_mitiski@mail.ru, Sbmet.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ-Большеметескинская средняя общеобразовательная школа им.Ф.Хусни Тюлячинского района РТ
Руководитель: Щеглова Айгуль Рауфовна
У нас учатся: 78 (75 учащихся и 3 воспитанников)

“Язны сәламли кошлар”

Опубликовано: 25.03.2023

Кичәдә  Татарстан Республикасының Биологик ресурслар буенча дәүләт комитеты "Ашыт " дәүләт табигый тыюлыгы белгечләре Әхмәтҗанов Рәшит Зиннур улы ,Абдрахманова Гөлнара Ильяс кызы, Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министырлыгынын Төньяк территориаль идарәсе белгече Шаймуллина Алия Ринат кызы, Ленин урманчылыгы мастеры Садиков Равил Әнвәр улы  катнашты. “Урманкай” мәктәп урманчылыгы әгъзалары һәм мәктәп укучылары көче белән әзерләнгән әлеге чара укучыларыбызның күңелендә озак еллар сакланыр.  “Табигать язмышы – безнең язмыш”,  Җир – Анабызның, барлык тереклек ияләренең  безнең ярдәмгә мохтаҗ булуын онытмаслар.

Чара барышында Арча шәһәреннән килгән  кунаклар – Экологлар-укучыларыбыз белән әңгәмә үткәрделәр. Бүгенге көндә экологиянең дөньякүләм әhәмиятле, мөhим мәсьәләләрнең берсе булуын,  бу проблеманы чишүдә, һәркем үз өлешен кертә алуы  турында искәртеп үттеләр.  Укучыларны экологик юнәлештәге конкурсларда, акцияләрдә катнашырга чакырдылар. Экологлар чарада актив катнашкан, сыерчык оясы ясаган укучыларга Грамоталар, истәлекле бүләкләр тапшырдылар.

Чара ахырында “Һәр сыерчыкка – бер оя” акциясендә, “Кошлар көне”нә  карата рәсем конкурсында катнашкан укучыларыбызга дипломнар һәм истәлекле бүләкләр тапшырылды. Әлеге чараны оештыруда  матди ярдәм күрсәткән Ленин урманчылыгы җитәкчесе Сагдеев Алмаз Нәкыйф улына, мәктәп администрациясе исеменнән, рәхмәт белдерәбез.