• Тюлячинский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение - Большеметескинская средняя общеобразовательная школа имени Фатиха Хусни Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422082, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Б. Метески, ул. Школьная, зд. 1
Телефон: +7(843)-605-44-59
E-Mail: roo_mitiski@mail.ru, Sbmet.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ-Большеметескинская средняя общеобразовательная школа им.Ф.Хусни Тюлячинского района РТ
Руководитель: Щеглова Айгуль Рауфовна
У нас учатся: 78 (75 учащихся и 3 воспитанников)

Башлангыч сыйныфлар атналыгы/ Неделя начальных классов

Опубликовано: 10.03.2020

Олы Мәтәскә урта мәктәбендә 10  нчы  марттан 16 нчы  мартка кадәр башлангыч сыйныфлар атналыгы уздырыла. Бүген  башлангыч сыйныф укучылары Олы Мәтәскә мәдәният йортында урнашкан Фатих  Хөсни музеена бардылар.

В Большеметескинской средней школе с 10 по 16 марта проводится неделя начальных классов. Сегодня учащиеся начальных классов посетили музей Фатиха Хусни.

Башлангыч сыйныфлар атналыгы программасы

Вакыты

Үткәреләчәк чара

Сыйныф

Сишәмбе

10 нчы март

1.Атналыкны ачу

2. Фатих  Хөсни музеена экскурсия.

1,2,3,4 нче сыйныфлар

Пәнҗешәмбе

11 нче март

Әлифба бәйрәме “Белем  Әлифбадан башлана”.

1,5 нче сыйныфлар

Чәршәмбе

12  нче март

“Кече Олимпия уеннары” . ГТО нормалары тапшыру бунча районкүләм ярышларга әзерләнү.

1-4  сыйныфлар.

Җомга

13 нче март

“Фатих Хөсни- үзе бер дөнья”  районкүләм иҗади бәйгеседә катнашу.

3, 4 нче сыйныфлар

Шимбә

14 нче март

“Уеннарда –хәрәкәт , хәрәкәттә – бәрәкәт”. Күңелле стартлар. Спорт ярышы.

1-4 нче сыйныфлар

Дүшәмбе

16 нчы март

1.“Мин-эзләнүче”. Районкүләм эзләнү һәм проект эшләре конкурсында катнашу.

2. “Татар мультфильмнары иленә сәяхәт”. Татар телендә мультфильмнар карау.

2.Атналыкны йомгаклау.

Бәйгеләргә нәтиҗә ясу.