• Тюлячинский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение - Большеметескинская средняя общеобразовательная школа имени Фатиха Хусни Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422082, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Б. Метески, ул. Школьная, зд. 1
Телефон: +7(843)-605-44-59
E-Mail: roo_mitiski@mail.ru, Sbmet.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ-Большеметескинская средняя общеобразовательная школа им.Ф.Хусни Тюлячинского района РТ
Руководитель: Щеглова Айгуль Рауфовна
У нас учатся: 78 (75 учащихся и 3 воспитанников)

Безнең уңышларыбыз./Успехи в национальной борьбе.

Опубликовано: 23.12.2016

2016 нчы елның 23 декабрендә “ Батыр спорткомплексында “Теләче” спорт мәктәбе 2001 елда туган һәм  аннан да яшьрәк егетләр арасында РСФСР ның спорт остасы Шайдуллин Фоат Захретдин улы призына милли көрәш буенча район беренчелеге  үткәрелде. Көрәштә безнең мәктәп укучылары да катнашты һәм җиңү яулады. 25 кг үлчәү авырлыгында  Зиябиев С. 2 урын; 28 кг үлчәү авырлыгында Нигматзянов Д. 2 нче урын; 32 кг үлчәү авырлыгында  Зиятдинов Р. 2 нче урын; 40 кг үлчәү авырлыгында Нигматзянов Д. 2 нче урын;  Абдуллаев Р. 4 нче урын ; 50 кг үлчәү авырлыгында Закиров А. 2 нче урын; 55 кг үлчәү авырлыгында Камалиев И. 1 нче урын; 70 кг үлчәү авырлыгында Хузиахметов С. 2 нче урын; 75 кг үлчәү авырлыгында Биккинин И. 3 нче урын, 80кг үлчәү авырлыгында Шалканов А. 1 нче урынны яуладылар. Бу укучыларны барысын да җиңүләре белән котлыйбыз.

23декабря в спортивным комплексе "Батыр" прошел  Национальная борьба" среди юношей 2001 г и моложе,на призы  мастера спорта РСФСР по борьбе на поясах Фоата Шайдуллина.. В соревнованиях из нашей Большеметескинской СОШ участвовала команда и получило 2 место. Поздравляем с успехом!