Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение- Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422085, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Алан, ул.Школьная, д.1
Телефон: +7(843)-605-41-15
E-Mail: roo_alan@mail.ru,Salan.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ -Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского района РТ
Руководитель: Гайбадуллин Ильсур Бакиевич

Новостные блоки

Габдулла Тукай-татар халкының бөек шагыйре/ Г.Тукай-народный поэт татарского народа

Опубликовано: 25.04.2015

26 нчы апрель – татар халкының бөек шагыйре Габдулла Тукайның туган көне. Әлеге истәлекле дата уңаеннан республикабызда төрле чаралар  үткәрелә. Кичә, ягъни 24 нче апрельдә,  укучыларыбыз район мәдәният йортында кренекле шәхесләр белән очрашуда булдылар.  Бүген, 25 нче апрельдә,  Алан урта гомумбелем бирү   мәктәбендә татар теле һәм әдәбияты укытучысы Гатауллина Д.Г. 5 нче сыйныф укучылары белән “Йолдыз сәгате ” үткәрде. Әлеге чарада Г.Тукайның  тормыш юлын искә төшерделәр.  Аның балалар өчен язган әсәрләренә тукталдылар. Ахырда әлеге бәйгенең җиңүчесе игълан ителде.

26 апреля- День рождения великого татарского поэта Габдуллы Тукая.  По всей республике отмечают этот день. 25 апреля учитель татарского  языка и литературы  Гатауллина Д.Г. провела  с пятиклассниками «Звездный час», посвященный  этому дню.  Игра-конкурс  состоялся из 4 туров. Они вспомнили биографию, творчество великого поэта.  И наконец был объявлен победитель игры. Гильманова Малика стала победительницей этой игры.