Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение- Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422085, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Алан, ул.Школьная, д.1
Телефон: +7(843)-605-41-15
E-Mail: roo_alan@mail.ru,Salan.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ -Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского района РТ
Руководитель: Гайбадуллин Ильсур Бакиевич

Новостные блоки

Халыкара туган телләр көне / Международный день родного языка

Опубликовано: 21.02.2023

Бүген, 21 февральдә, Теләче районы  мәдәният йортында  Теләче җирлекара китапханәсе оештырган “Тик сау булса гына туган телең, син үзең бар һәм бар синең илең” дип исемләнгән Халыкара туган телләр көненә багышланган әдәби – музыкаль кичә үткәрелде. Бу бәйрәмдә Балыклы башлангыч мәктәбе укучылары Кәримов С., Кәримова А.һәм укытучы Әминә Тимергали кызы да катнашты. Кәримов С. Габдулла Тукайның “Милли моңнар” һәм М.Җәлилнең “Аяксыз”, Кәримова А. исә Ш. Галиевның “Кызык гадәт”, Әминә Тимергали кызы М. Җәлилнең “Ана бәйрәме” шигырьләрен башкардылар. Аларга кичәдә актив катнашулары өчен Рәхмәт хатлары, истәлекле бүләкләр тапшырылды. Кәримов С. һәм Кәримова А. Фатих Хөснинең тууына 115 ел тулуга багышланган онлайн-акциядә актив катнашканнары өчен Сертификат, Сафиуллина Әминә Тимергали кызы “Бай мираслы Теләчем” бәйгесендә “Иң тарихи документаль әсәр” номинациясендә җиңү яулады һәм Диплом белән бүләкләнде. Алан урта мәктәбенең 5 нче сыйныф укучысы Гайнуллина Д. “Бай мираслы Теләчем” бәйгесендә җиңү яулап Диплом һәм истәлекле бүләккә лаек булды.

Сегодня, 21 февраля,  в Тюлячинском районном Доме культуры состоялся литературно – музыкальный вечер, организованный Тюлячинской межпоселенческой библиотекой, посвященный Международному дню родного языка “Тик сау булса гына туган телең, син үзең бар һәм бар синең илең”. В празднике приняли участие  и ученики Балыклинской начальной школы Каримов С., Каримова А. и Амина Тимергалиевна. Каримов С. исполнил “Милли моңнар” Г. Тукая и “Аяксыз” М. Джалиля, Каримова А. - "Кызык  гадәт" Ш. Галиева, Амина Тимергалиевна - "Ана бәйрәме" М. Джалиля. За активное участие им были вручены Благодарственные письма, памятные подарки. Каримов С. и Каримова А.были награждены Сертификатом за активное участие в онлайн-акции, посвященной 115-летию Фатиха Хусни. Сафиуллина Амина Тимергалиевна стала победительницей в конкурсе ”Бай мираслы Теләчем“ в номинации ”Иң тарихи документаль әсәр" и была награждена Дипломом. Ученица 5 класса Аланской средней школы Гайнуллина Д. победила в конкурсе “Бай мираслы Теләчем” и была удостоена диплома и памятного подарка.