Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение- Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422085, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Алан, ул.Школьная, д.1
Телефон: +7(843)-605-41-15
E-Mail: roo_alan@mail.ru,Salan.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ -Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского района РТ
Руководитель: Гайбадуллин Ильсур Бакиевич

Новостные блоки

Лучшая практика обучения на родном языке/ Туган телдә укыту буенча иң яхшы практика гранты

Опубликовано: 19.11.2020

Бу көннәрдә Алан урта гомумбелем бирү мәктәбе укытучылары канатланып эшли. Алар Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының “Туган телдә белем бирү буенча иң яхшы практика грантына” лаек булдылар. Әлеге мәртәбәле грантка җөмһүриятебезнең 93 мәктәбе дәгъва иткән иде. Беренче турдан нибары 30 мәктәп икенче турга үтә алды. Грантта катнашучы мәктәпләрне республиканың махсус эксперт комиссиясе тикшерде. Министрлыкның рәсми сәхифәсеннән күренгәнчә, бәйге критерийлары булып мәктәпләрнең туган телдә белем бирү дәреслекләре һәм укыту-методик әсбаплары белән ныгытылган булуы, фәннәрне туган телдә укыту, республика һәм халыкара олимпиадаларда уңышлы чыгыш ясау, балаларның туган телдә аралашуы тора. Икенче тур нәтиҗәләре буенча мәктәбебез туган телдә белем бирүче республиканың иң яхшы 20 мәктәбе исемлегенә кертелде.

Об итогах Республиканского конкурса «Лучшая практика обучения на родном (татарском, чувашском, удмуртском, марийском, мордовском) языке в муниципальных бюджетных общеобразовательных организациях Республики Татарстан»
Списки победителей есть и наша школа.
11 Тюлячинский район МБОУ «Аланская средняя общеобразовательная школа»