Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение- Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422085, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Алан, ул.Школьная, д.1
Телефон: +7(843)-605-41-15
E-Mail: roo_alan@mail.ru,Salan.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ -Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского района РТ
Руководитель: Гайбадуллин Ильсур Бакиевич

Новостные блоки

День учителя/Укытучылар коне

Опубликовано: 05.10.2019

4 октября в районном Доме культуры состоялось праздничное мероприятие, посвящённое Дню Учителя. С приветственной речью к педагогам района обратился Глава района Хазипов Назип Накипович. Тепло поздравила с праздником всех участников мероприятия начальник отдела образования Карпова Наталья Владимировна. Праздничное мероприятие сопровождалось концертными номерами,  подготовленными педагогами и учащимися.

Укытучылар көне- якты, ихлас бәйрәмнәрнең берсе ул. Укытучы гомер-гомергә һөнәри осталык буенча да, рухи сыйфатлар буенча да югары таләпләр куелган иң катлаулы һөнәрләрнең берсе.  Шул уңайдан бүген район мәдәният йорты район педагогларын, тәрбиячеләрне үзенә җыйды. Мактау һәм котлау сүзләре белән Теләче муниципаль район башлыгы Хазипов Н.Н., Теләче муниципаль районы Башкарма комитет җитәкчесе Хамидуллин И.Х., район мәгариф бүлеге  җитәкчесе Карпова Н.В. чыгыш ясадылар. Традиция буенча, югары хезмәт куйган, зур уңышларга ирешкән педагогларны хөрмәтләп, аларга рәхмәт хатлары һәм почет грамоталары тапшырылды. Шулар арасында безнең укытучылар - Хөсәенов Р.М., Хисмәтуллин И.М. лар да бар иде. Чын йөрәктән аларны лаеклы бүләкләре белән котлыйбыз, алга таба да биек үрләр яулауларын телибез!