Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение- Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422085, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Алан, ул.Школьная, д.1
Телефон: +7(843)-605-41-15
E-Mail: roo_alan@mail.ru,Salan.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ -Аланская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского района РТ
Руководитель: Гайбадуллин Ильсур Бакиевич

Новостные блоки

Хезмәт ветераны белән очрашу/ Встреча с ветераном труда

Опубликовано: 26.10.2016

Ялгыз яшәүче өлкән яшьтәге кешеләргә ярдәм итү 8 нче сыйныф укучылары өчен күркәм гадәткә әйләнде. Бу юлы алар, эш белән ярдәм итү өстенә, хезмәт ветераны Миңлегөл әби Йосыпова белән бик җылы очрашу да үткәрделәр. Әлеге очрашу  укучыларга тарих битләрендә калган сугыштан соңгы авыр елларны күзалларга, хезмәт кешесенең  шатлык – борчуларын аңларга ярдәм итте. Миңлегөл әби  исә үзен онытмаулары, аның тормышы, көнкүреше белән кызыксынып, ярдәм итеп торулары өчен  укучыларга рәхмәтле булуын әйтеп озатып калды.

Шефство над пожилыми людьми стало  прекрасной традицией у учеников 8 класса. В этот раз они организовали встречу с ветераном труда. А сама Миннегуль апа поблагодарила учащихся за отзывчивость. Ветеран труда всегда рада встрече с ребятами, она радушно принимает юных посетителей, любит рассказывать увлекательные истории из жизни. Её воспоминания о послевоенных годах потрясли учеников.  Посещение оставило неизгладимое впечатление у детей.