• Детские сады

Адрес: 423874, Республика Татарстан, Тукаевский район, с. Тлянче-Тамак, ул. Детсадовская, д. 8
Телефон: +7(855)-279-70-48
E-Mail: Akchechek.Sad@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ - д/с «Акчэчэк» Тукаевского муниципального района РТ
Руководитель: Камалова Альбина Наиловна

Мин татарча сөйләшәм!

Опубликовано: 02.09.2016

Укыту һәм тәрбия эшен татача алып баручы республика мәйданчыгы буларак, безнең балалар бакчасы яңа 2016-2017 уку елын “Мин татача сөйләшәм” фестиваль-акциясе белән башлап җибәрде. Уртанчылар һәм зурлар төркеме татар теле турында шигырьләр сөйләде. Акциядә ата-аналар да зур теләк белән катнашты: татарча тизәйткечләр әйтеп, бер-берсе белән ярыштылар; җиңүчеләр “Мин татарча сөйләшәм” республика акциясенең эмблемалары белән бүләкләнделәр. Бәйрәм “И туган тел” җырын күмәк башкару белән тәмамланды.
Туган тел, халкыбызның рухи мирасы, күңел җәүһәрләре балага дөрес, нәтиҗәле тәрбия бирүдә бай хәзинә. Гореф –гадәтләргә , йола – бәйрәмнәргә , татар халык иҗатына , милли уеннарга кызыксыну уяту үзеннән – үзе генә килми. Моның өчен балачактан нигез салырга кирәк. Чөнки бала фәкать ана телендә генә дөньяны бөтен нечкәлекләре белән танып – белә ала.
Шуларны исәпкә алып, безнең балалар бакчасы коллективы халкыбызның гасырлар буена тупланып килгән мирасын, күңел бизәкләренең матурлыгын балаларга җиткерүне максат итеп куя.