• Школы

Новости Семекеевской ООШ

Химия атналыгы

Опубликовано: 24.01.2015

19нчы гыйнвардан алып 24нче гыйнварга кадәр мәктәптә химия атналыгы узды. Атналыкта презентация конкурсы, химия кабинетына экскурсия, ачык дәрес, КВНнар үткәрелде.

Дүшәбме көнне атналыкны ачу булса. Атна дәвамында кызыклы сорауларга җавап табу максатыннан укучылар кайнаштылар, аларның һәрберсе җиңү теләге белән янды.

Сишәмбе класс сәгатендә " Химия көнкүрештә.” дигән итрә булды, анда укучылар презентация ярдәмендә химиянең көндәлек тормышта кулланылышы белән таныштылар.

Ә җомга көнне "Гаҗәеп өчлек ” дип аталган КВН булды. Анда 8 класс укучысы Минвалиева Алинә һәм 9 класс укучысы Сагыйтова Алсулар Җиңүче дип табылды.

Химия атналыклары үткәрү укучыларга дәрестә үтелгән материалны үзләштерергә ярдәм итү белән бергә, укучыларда бу фән белән кызыксыну һәм аңа карата сөю уятуда зур роль уйный.

Химик кичәләрдә шул ук вакытта тәрбия бирү мәсьәләләре дә күз алдында тотыла. Кичәләрне әзерләү, үткәрү укучылар арасында дуслык, хезмәттәшлек, бердәмлек тәрбияләүдә зур чара булып тора.