• Детские сады

Новости МБДОУ - детский сад "Тургай"

Что мы скажем, сажая леса? / Урман утыртканда без нәрсә әйтер идек?

Опубликовано: 25.07.2023

25 июля - тема дня «Что мы скажем, сажая леса?». В группах воспитатели беседовали с детьми о роли леса на планете, читали стихи и сказки , отгадывали загадки о хвойных деревьях,рассматривали картины, альбомы, иллюстрации,прослушивали аудиозаписи «Голоса леса». На прогулке играли в игру-рассуждение «Правила поведения в лесу», «По каким приметам ориентироваться в лесу», так же ходили в парк на экскурсию.

25 июльдә Көн темасы урман утыртып без нәрсә әйтер идек?». Төркемнәрдә тәрбиячеләр балалар белән планетада урманның роле турында сөйләштеләр, шигырьләр һәм әкиятләр укыдылар , хыслы агачлар турында табышмаклар чиштеләр,картиналар, альбомнар, иллюстрацияләр карадылар, «Урман тавышы»аудиоязмаларын тыңладылар. Урамда йөргәндә «урманда үз-үзеңне тоту кагыйдәләре», «урманда нинди билгеләр буенча ориентлашырга» дигән фикер йөртү уены уйнаганнар, шулай ук паркка экскурсиягә йөргәннәр.