Праздник Сабантуй / Сабантуй Бәйрәме

Опубликовано: 07.06.2024

Сабантуй-2024. В нашем детском саду прошёл долгожданный национальный татарский праздник “Сабантуй”. К этому чудесному празднику присоединились Антошка и Татар Кызы. Праздник открыли стихами и песней “Сабантуйга барабыз”. Дети познакомились с татарскими народными играми: бег в мешках, разбивание горшка, бег с коромыслом , перетяни канат , отрежь подарок» .
Все игры сопровождались задорной музыкой. Детей порадовали подарки, участие в веселых играх и эстафетах. Праздник “Сабантуй” завершился весёлой татарской игрой «Тубэтэй». Было здорово, интересно, зажигательно. У взрослых и детей - море эмоций и впечатлений!

Выражаем благодарность за спонсорскую помощь в организации празднования «Сабантуя» ООО ПКФ "КАМСКАЯ КУЗНИЦА" в лице Гатауллина Фаниса Алфисовича

Сабантуй-2024. Безнең балалар бакчасында күптән көтелгән " Сабантуй "милли татар бәйрәме узды. Бу могҗизалы бәйрәмгә Антошка һәм Татар кызы кушылды. Бәйрәмне шигырьләр һәм "Сабантуйга барабызы"җыры белән ачтылар. Балалар татар халык уеннары белән таныштылар: Капчыкларда йөгерү, чүлмәк вату, камыш белән йөгерү , аркан тарту , бүләкне кисү .
Барлык уеннар да шаян музыка белән үрелеп барды. Балаларны бүләкләр, күңелле уеннарда һәм эстафеталарда катнашу сөендерде. "Сабантуй" бәйрәме "Тубэтэй"татар уены белән тәмамланды. Бу бик яхшы, кызык, дәртле иде. Олылар һәм балалар өчен Хисләр һәм тәэсирләр диңгезе!

Гатауллин Фәнис Әлфис улы йөзендә "Кама Тимерлеге" ПКФ ҖЧҖнең «Сабантуй " бәйрәмен оештыруда спонсорлык ярдәме өчен рәхмәт белдерәбез