Как обезопасить своего ребенка / Балаңны ничек сакларга

Опубликовано: 05.06.2023

Наступили жаркие дни, а значит родители обязаны позаботиться о безопасности своих детей.

Не успеешь оглянуться, как малыш может забраться на окно, а там недалеко и до трагедии. Чтобы этого не произошло, достаточно соблюсти несколько правил:

???? не оставляйте маленьких детей без присмотра. Следите за ними в гостях и общественных местах
???? не оставляйте на подоконнике игрушки - они могут привлечь внимание малыша
???? уберите от окон стулья, мебель и высокие предметы
???? поставьте на окна замки и ограничители
???? не позволяйте ребенку выходить на балкон
???? никогда не оставляйте окно открытым. Москитная сетка не выдержит вес ребенка!

Эссе көннәр башланды, димәк, ата-аналар үз балаларының иминлеге турында кайгыртырга тиеш.

Баланың тәрәзәгә менеп, фаҗигагә кадәр ерак түгел генә, артыңа борылып карый алмыйсың. Моны булдырмас өчен, берничә кагыйдәне үтәү җитә:

кечкенә балаларны караучысыз калдырмагыз. Аларны кунакларда һәм җәмәгать урыннарында күзәтегез;
уенчыкларны тәрәзә төбендә калдырмагыз-алар баланың игътибарын җәлеп итә ала;
тәрәзәләрдән урындыкларны, җиһазларны һәм биек әйберләрне алып ташлагыз
тәрәзәләргә йозаклар һәм чикләүләр куегыз;
балага балконга чыгарга рөхсәт итмәгез;
тәрәзәне беркайчан да ачык калдырмагыз. Чебен челтәре баланың авырлыгын күтәрә алмый!