Ярмарка солидарности / Бердәмлек ярминкәсе

Опубликовано: 08.12.2022

Сегодня -8 декабря в нашем детском саду прошла ярмарка солидарности, посвященная декаде инвалидов. Родители воспитанников и сотрудники детского сада подготовили совместными усилиями различный ассортимент товаров.
Деньги, вырученные от продажи товаров, будут переданы на покупку необходимых товаров и игрушек для детей с ОВЗ Тукаеского МР. Выражаем искреннюю благодарность всем воспитанникам и их родителям, а также педагогам за помощь в организации и проведении благотворительной ярмарки!

Безнең балалар бакчасында бүген 8 декабрь көнне Инвалидлар декадасына багышланган Бердәмлек ярминкәсе узды. Тәрбияләнүчеләрнең әти-әниләре һәм балалар бакчасы хезмәткәрләре бергәләп төрле ассортиментта товарлар әзерләделәр.
Товар сатудан кергән акчалар Теләнче - Тамак интернат - мәктәбендә белем алучы сәламәтлекләре чикләнгән балалар өчен кирәкле товарлар һәм уенчыклар сатып алуга тапшырылачак. Барлык тәрбияләнүчеләргә һәм аларның ата-аналарына, шулай ук педагогларга хәйрия ярминкәсен оештыруда һәм үткәрүдә ярдәмнәре өчен чын куңелдән рәхмәтебезне белдерәбез.