Правила поведения во время грозы

Опубликовано: 30.06.2022

Изучение правила поведения во время грозы в подготовительной к школе группе с педагогом Маннановой Э.Г.
Обучение детей дошкольного возраста правилам безопасного поведения в наше время очень важно. Учитывая, что большую часть времени дети проводят вне дома, главная роль обучения дошкольников основам безопасной жизнедеятельности принадлежит воспитателю.

Мәктәпкә әзерлек төркемендә балаларның тәрбияче Маннанова Э.Г. белән яшен вакытында үз-үзеңне тоту кагыйдәләрен өйрәнү
Мәктәпкәчә яшьтәге балаларны куркынычсызлык кагыйдәләренә өйрәтү безнең вакытта бик мөһим. Балаларның күп вакытларын өйдән читтә үткәрүләрен исәпкә алып, мәктәпкәчә яшьтәге балаларны имин тормыш нигезләренә өйрәтүнең төп роле тәрбияче карамагында.