МБДОУ - детский сад «Кояшкай» Тукаевского муниципального района РТ/ Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем учреждениесе «Кояшкай» балалар бакчасы|

Адрес: 423885, с. Мусабай-Завод, ул. Ленина, д. 27
Телефон: +7(855)-279-63-89
E-Mail: Koyashkay.Sad@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ - д/с «Кояшкай» Тукаевского муниципального района РТ
Руководитель: Нуртдинова Эльвира Робертовна

Новости детского сада

2017-нче ел - “Табигатьне саклау елы” дип иълан ителде. Табигатьне саклау- һәркемнең изге бурычы. Тирә – ягыбыз: хәтфә болыннарыбыз, серле урманнарыбыз, гаҗәеп гүзәл елга - күлләребез кешеләр битарафлыгыннан сыкрап утыра түгелме соң?

Опубликовано: 10.01.2017

Әйләнә-тирә мохитны саклау -  дөньякүләм әһәмияткә ия мәсьәләләрнең берсе булып тора. Ул үзенең актуальлеге белән барыбызны да тирәнтен уйланырга мәҗбүр итә. Табигатьнең бөтенлеге, киләчәге безнең кулда. Шуны истә тотып, бүген бакчабызда  “Табигатьнең дусты без!” дигән темага әңгәмә-кичә үткәрелде. Чара барышында балалар табигатьтә үзеңне тоту кагыйдәләре белән таныштылар, җырлы-биюле “Түгәрәк алан” уенын уйнадылар, табышмаклар әйтештеләр, матур шигырьләрен сөйләп күрсәттеләр. Кичә ахырында “Кояшкай”да тәрбияләнүче балалар табигатьнең иң якын дуслары булырга, аны сакларга сүз бирделәр.

И күңелле җәй көнендә – табигать кочагында...

Менә шуны истә тоту кирәктер шул чагында:

Агачларны сындырмагыз, кош оясын ватмагыз,

Суларны да пычратмагыз, пыяла, чүп атмагыз!..

Эссе чакта, коры чакта урманда ут якмагыз!

Табигать – ул безнең әни!!! Табигатьне саклагыз!