МБДОУ - детский сад «Кояшкай» Тукаевского муниципального района РТ/ Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем учреждениесе «Кояшкай» балалар бакчасы|

Адрес: 423885, с. Мусабай-Завод, ул. Ленина, д. 27
Телефон: +7(855)-279-63-89
E-Mail: Koyashkay.Sad@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ - д/с «Кояшкай» Тукаевского муниципального района РТ
Руководитель: Нуртдинова Эльвира Робертовна

8 декабрьда "Кояшкай" балалар бакчасы кунаклар каршылады

Опубликовано: 09.12.2016

8 декабрьда  «Кояшкай»  балаларитбакчасыт кунаклар кабул итте: райондагы балалар бакчалары тәрбиячеләре “Балалар бакчасына йөрүче балаларның бәйләнешле  сөйләм телен үстерү алымнары” исемле семинарга җыелдылар.  Семинарда катнашучылар  бакчабызның тәрбиячесе Ситдикова М.М. әзерләгән “Балаларның сөйләм телен табышмаклар төзү ысулы  ярдәмендә үстерү” дигән темага шөгыль карадылар. Балалар бакчасының өлкән төркем балалары, мәктәпнең беренче сыйныф укучылары һәм авылыбызның мәдәният йорты һәм китапханәсе хезмәткәрләре катнашы белән әзерләнгән һәм үткәрелгән “Каз өмәсе” бәйрәме дә кунакларыбызның күңеленә бик хуш килде.Әзерләгән чараларыбызга  юрары бәя биргән өчен район балалары тәрбиячеләренә һәм Тукай муниципаль районы мәгариф идарәсенең   мәктәпкәчә белем бирү буенча методисты Давлетшина С.Р.зур рәхмәтләребезне җиткерәбез.  Шулай ук бу чараны әзерәргә булышкан  мәдәният йорты  һәм китапханә хезмәткәрләренә, урта мәктәп коллективына,  безнең бакчада эшләп лаеклы ялга киткән Салихова Т.Н. һәм Сабитова Н.Р.га, балаларның әти-әниләренә рәхмәтләребез барып ирешсен.